Cercul de PICTURA

Conditii de inscriere:

Varsta minima: 6 ani
Varsta maxima:18 ani

Resurse administrative:

Cursurile se deruleaza in cadrul Clubului Copiilor Valenii de Munte.
O grupa de curs este formata din 15 elevi

Inscrierile se pot face:

- prin internet la adresa: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
- prin posta sau personal la secretariatul unitatii de la adresa:

str. Berceni, nr. 1
Valenii de Munte, Prahova
cod postal 106400

Acte necesare inscrierii:

- cerere de inscriere (se poate descarca de aici)

Activitatile cercului

- Pictură

- Grafică

- Artă decorativă

- Pictură pe sticlă

- Deprinderea lucrului cu materialele necesare și a tehnicilor de lucru

- Expoziții cu tematică

- Participarea la concursurile școlare din domeniul Artelor Plastice

 

PREMII PICTURA 2013/2014

Expozitia Internationala - concurs  “ Invingator Prin Arta” aditia a IV-a din 2-3 noiembrie 2013

  1. Premiul si trofeul de excelenta  –  Enescu Ioana- clasa a IV-a
  2. Premiul  I –  Vlad Alesia 
  3. Premiul  I – Tudorie Andra
  4. Premiul  I -  Oancea Delia
  5. Premiul  I – Dinu Laura
  6. Premiul  I – Moraru Octavian
  7. Premiul  I – Marculescu Alexandra
  8. Premiul  I – Ionita Vlad David
  9. Premiul  I – Enache Georgiana
  10. Premiul  I – Dinu Maria Adriana
  11. Premiul  I – Cordos Ana-Maria
  12. Premiul  I – Danciu Maria
  13. Premiul  I – Bocan Ana-Maria
  14. Premiul  I – Baciu Madalina
  15. Premiul  II – Ion Iulian
  16. Premiul  II – State Alexandra
  17. Premiul  II – Predescu Stefania
  18. Premiul  II – Nitu Teodora
  19. Premiul  II – Necula Voicu Mihai
  20. Premiul  II – Ionita Sara
  21. Premiul  II – Daniel Mara
  22. Premiul  II – Constantin Ana
  23. Premiul  III – Ciomag Lina
  24. Premiul  III – State Ana- Maria
  25. Premiul  I – prof. Ilie Carolina

 Expozitia Nationala - Concurs „MARTISOR 2014” editia a V-a, IASI, 1-8 martie 2014

  1. Premiul si Trofeul de Excelenta – Arsenoiu Iulian 
  2. Premiul si Trofeul de Excelenta – Bocan Ana-Maria
  3. Premiul si Trofeul de Excelenta – Ciomag Lina
  4. Premiul si Trofeul de Excelenta – Cordos Ana-Maria
  5. Premiul si Trofeul de Excelenta – Daniel Mara
  6. Premiul si Trofeul de Excelenta – Dinu Ariadna Maria
  7. Premiul si Trofeul de Excelenta – Enescu Ioana
  8. Premiul si Trofeul de Excelenta – Ion Iulian
  9. Premiul si Trofeul de Excelenta – Neacsu Dariana
  10. Premiul si Trofeul de Excelenta – Neacsu Irina Maria
  11. Premiul si Trofeul de Excelenta – Oancea Delia
  12. Premiul si Trofeul de Excelenta – Oprea Anelisa
  13. Premiul si Trofeul de Excelenta – State Alexandra
  14. Premiul si Trofeul de Excelenta – State Ana-Maria
  15. Premiul si Trofeul de Excelenta – Stroe Cristian

 

 Expozitia Internationala-Concurs ,,INVINGATOR PRIN ARTA”-Editia a-IV-a, IASI,2-3 noiembrie 2013

  1. Premiul I - Baciu Madalina
  2. ­­­­Premiul I - Bocan Ana-Maria
  3. Premiul III - Ciomag Lina 
  4. Premiul II - Constantin Ana
  5. Premiul I - Cordos Ana-Maria
  6. Premiul I - Danciu Maria
  7. Premiul II - Daniel Mara
  8. Premiul I - Dinu  Laura
  9. Premiul I - Dinu Maria Ariadna
  10. Premiul I - Enache Georgiana
  11. Trofeu - Enescu Ioana
  12. Premiul-II-Ion Iulian
  13. Premiul II- Ionita Mara
  14. Premiul I-Ionita Vlad David
  15. Premiul I- Marculescu Alexandra
  16. Premiul I-Moraru Octavian
  17. Premiul II-Necula Voicu Mihai 
  18. Premiul II-Nitu Teodora
  19. Premiul I-Oancea Delia
  20. Premiul II-Pradulescu Stefania
  21. Premiul III-State Alexandra
  22. Premiul II-State Ana-Maria
  23. Premiul I-Tudorie Andra  
  24. Premiul I-Vlad Alesia Gabriela

Noutati si Documente

  • Lansare CD - Grupul REJOICE
    11/06/2014 Grupul vocal instrumental „REJOICE” al Clubului Copiilor Vălenii de Munte, lansează propriul CD cu muzica handbell

Contactati-ne

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +40 244 280 932
  • +40 244 573 307 (fax)

Parteneri

Apple Android NYRR NBC